A Photoshop segítségével bármilyen képet be lehet linkelni, mindössze a Szelet eszközre van szükséged. De ne is rohanjunk ilyen előre.
1. Még az elkészült fejlécedet, ha még nem tetted meg, akkor mentsd el .png formátumban (pl: fejléc.png), majd nyisd is meg. Sokkal egyszerűbb lesz a .png képpel dolgozni, mint a psd. fájllal.
2. Válaszd ki a már emlegetett Szelet eszközt, amihez a Vágás eszköz (C) -re kattints jobb gombbal. Ki fog ugrani a választható eszközük közt a szeletelő.
Az eszközzel simán jelöld ki a linkelni kívánt szöveget. Láthatod, hogy máris létrejön több szelet.
Ez a szelet maradjon kijelölve. Az van kijelölve, amelyiknek ilyen sárgás a kerete. A szeletek között a Szeletkijelölő eszközzel tudsz váltani (lásd: első kép).
Jobb egérgombbal kattints a szeletre, majd válaszd A szelet szerkezeti beállítások.. menüt.
Ki fog ugrani egy ablak. Ezt értelemszerűn kell kitölteni. Sőt, az URL mezőn kívül semmivel se kell törődni, de az már csak rajtad múlik. Lényeg, hogy az URL-hoz másold be a modul linkjét! Majd ok.
Szépen haladj végig az összes menüdön.
3. Jöhet a mentés.
Fájl--> Mentés webre és eszközökhöz...
A kiugró panelen arra kell figyelned, hogy minél jobb minőségben tudd elmenteni a képeket. Ajánlom a PNG-8 formátumot, azon belül is a Színeket 256. Majd Mentés.
A mentés másként ablakban arra figyelj, hogy a Formátum html és képek legyen!
Készen is volnánk. A fájljaid között láthatod, hogy van egy .html fájl, ami a már belinkelt fejlécet tartalmazza, és egy újabb mappát - általában 'képek' néven -, ahol a kis szeleteidet találhatod.